“LGBTQİ'ler ile Sosyal Hizmet: Profesyonel Sorumluluk” etkinliğine davetlisiniz!

“LGBTQİ'ler ile Sosyal Hizmet: Profesyonel Sorumluluk” etkinliğine davetlisiniz!

lgbtqi-ler-ile-sosyal-hizmet-profesyonel-sorumluluk-etkinligine-davetlisiniz


Kaos GL'nin Eşit Haklar İçin Savunuculuğu Güçlendirme Projesi kapsamında sosyal hizmetler alanında gerçekleştirdiği etkinlik serisinin ilk konuğu Dr. Nick. J. Mulé. York Üniversitesi'nde Sosyal Hizmetler Okulu'nda Doçent olan Mulé aynı zamanda Queer Ontario'nun da kurucusu. 17 Haziran saat 20:00'de gerçekleşecek etkinlikte Türkçe- İngilizce simültane tercüme de olacak.


Kayıt yaptırmak için tıklayın.


Etkinlikte neler konuşulacak?


17 Haziran saat 20:00'de gerçekleşecek etkinlikte Nick, aşağıdaki konu başlıkları üzerinde sunumunu gerçekleştirecek:

*Sosyal hizmet mesleğinin LGBTQİ'lere yönelik etik ve profesyonel sorumluluğu.

*Sosyal hizmetlerde sosyal adalet çalışmalarının önemi.

*Sosyal adalet çalışmaları çerçevesinde LGBTQİ konularının ele alınma araçları.

*Baskıcı bir ortamda LGBTQİ'lere yönelik sosyal adalet çalışmalarını nasıl sürdürebiliriz?


Dr. Nick. J. Mulé kimdir?


Dr. Nick J. Mulé, Toronto, Ontario, Kanada'da, York Üniversitesinde Sosyal Hizmetler Okulunda Doçent Doktordur ve aynı zamanda Sağlık Fakültesinde ve Cinsiyet, Cinsellik ve Kadın Çalışmaları Okulunda Cinsellik Araştırmaları Program Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Araştırma alanları arasında LGBTIQ toplumunun sosyal hizmetlerde toplumsal olarak kapsanması ya da dışlanması, hizmet sunumu ve bu topluluğun kültürel, sistemik ve yapısal bağlamlarda ayrı bir topluluk olarak kabul edilme düzeyleri yer alır. Ayrıca LGBTIQ Hareketi'nin eleştirel analizi ve queer özgürleşme teoirisinin gelişimi ile ilgilidir. "LGBTQ Kişiler ve Sosyal Hizmet: Kesişimsel Perspektifler (2015), Sosyal Hizmet Eğitimini Queer'leştirmek (20216), Değişen Düzlem: Kanada'da Sivil toplumun Politika Savunuculuğu (20217) ve Küresel LGBT Haklarını Tahayyüle Etmek: Yeni Sömürgecilik, Neoliberalizm, Direnç ve Umut (2018) adlı yayınların eş-editörlüklerini üstlenmiştir. Aynı zamanda "Queer Eşik: Gey'den Queer Özgürleşmeye" adlı belgeseli yazmış, yönetmiş ve prodüksiyonunu üstlenmiştir. Uzun yıllardır queer aktivizm içinde yer alan Nick, Queer Ontario'nun kurucusu, yönetim kurulu eski başkanı, sekreteri ve şu anda bir üyesidir. Ayrıca LGBTIQ toplumuna psikoterapi hizmeti sağlamaktadır.


*Bu etkinlik, Avrupa Birliği'nin desteklediği Eşit Haklar için Savunuculuğu Güçlendirme Projesi kapsamında yapılmaktadır. Bu durum, etkinlik içeriğinin ve etkinlikte konuşulanların AB'nin resmi görüşünü yansıttığı anlamına gelmemektedir.