HIV ve LGBTİ+ Yaşlılar Eğitimimize Davetlisiniz

HIV ve LGBTİ+ Yaşlılar Eğitimimize Davetlisiniz

17 Mayıs Derneği’nin 40+ Lubunya Çalışma Grubu, Kaos GL ve ILGA Europe iş birliğiyle, Temmuz ayından başlayarak Şubat 2021’e kadar devam edecek “Yaşlı LGBTİ+’lar projesini başlattı.


İlk olarak İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında düzenlenen “40+ LGBTİ+’lar Neredeler?” söyleşisi düzenleyen dernek, HIV ve LGBTİ+ yaşlılar konusunda bir çevrimiçi eğitimle çalışmalarına devam ediyor.


28 Eylül 2020 Pazartesi günü, 19:00-21:00 saatleri arasında Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşecek etkinliğe katılmak isteyenlerin kirkindansonralubunya@17mayis.org adresine e-mail göndermeleri bekleniyor. Zoom linki email üzerinden katılımcılarla paylaşılacak.


Bu eğitimde 17 Mayıs Derneği’nin dünya genelinde yaşlılığa ilişkin iyi örnekler araştırmasından ve diğer raporlama çalışmalarından HIV alanına dair sorun ve çözüm önerileri paylaşılacak.


Proje Koordinatörü Özge Gökpınar’ın yapacağı girişin devamında, uzun süredir HIV alanında çalışan aktivist Defne Güzel, temel sağlık, ayrımcılıklar, sağlıklı yaşamın sağlanması için önem arz eden sağlık hizmetleri, Türkiye’deki durum ve eksiklikler, hak odaklı sağlık hizmetlerinin nasıl geliştirilebileceği, HIV ve Yaşlı LGBTİ+’ların kesişimselliği konularında sunum yapacak. Bu konularda, katılımcılar da deneyim ve izlenimlerini eğitimde paylaşabilecekler.


Proje hakkında detaylar için tıklayın.