Çankaya'da LGBTİ+ Olmak etkinliğimize bekleriz!

Çankaya'da LGBTİ+ Olmak etkinliğimize bekleriz!

17 Mayıs ve Kaos GL dernekleri, Ankara’da LGBTİ+’ların kent hakkı mücadelesini güçlendirmek ve kentsel hizmetlere erişimde LGBTİ+’ların yaşadığı sorunları tartışmak için online bir etkinlik düzenliyor.


2 Kasım Pazartesi saat 20.00’de online yapılacak etkinlikte Araştırmacı Ali Alp Odabaş, “Çankaya’nın Sitemli Yurttaşları” sunumu yapacak. Odabaş, Yeryüzü Kalkınma Kooperatifi Kentsel Haklar Araştırma ve İzleme Atölyesi’nde yürüttükleri çalışmanın raporunu sunacak.


Odabaş, rapor için Ankara Çankaya ilçesinde yaşayan LGBTİ+’larla yaptıkları derinlemesine görüşmelerin sonuçlarını, kentsel hizmetler açısından yaş kriterini, hizmetlere erişimdeki ayrımcılıkları, aidiyet olgusunu, kentte güvenli alanları ve kentsel hizmet ihtiyaçlarını anlatacak.


Etkinliğe katılmak için 1 Kasım Pazar gününe kadar info@17mayis.org adresine isim ve varsa bağlı olduğunuz kurum bilgilerini içeren bir başvuru maili atmak gerekiyor. Etkinlik katılım linki başvuranlara mail yoluyla iletilecek. Kontenjanlı olan etkinlikte Ankara’da yaşayanlara öncelik verilecek.