1. ENGLISH
Haberler > Homofobiye Karşı Bölgesel Ağ 4. Kez Toplandı!

Homofobiye Karşı Bölgesel Ağ 4. Kez Toplandı!

19 Mart 2013
Kuzey Afrika’dan Kafkasya’ya, Ortadoğu’dan Balkanlar’a 19 ülkeden homofobi karşıtları 12-15 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara’da buluştular.
Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Cezayir, Ermenistan, Filistin, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İsrail, Karadağ, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Sırbistan, Tunus, Türkiye ve Yunanistan’dan LGBT örgütleri “medya” teması etrafında buluştular. Toplantıda, medya alanında çalışan örgüt temsilcileri Bölgesel Ağ Medya Grubu’nu oluşturdular.
 
Bölgesel Ağ’ın ikinci gündemi ise “bölgede sanal ve fiziksel güvenlik” konusu oldu. Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu’da LGBT aktivizmi ve LGBT aktivistlere yönelik güvenlik tehditleri gündeme alındı.
 
Bölgesel Ağ’ın 4. Buluşmasında ayrıca hakem Halil İbrahim Dinçdağ ile bir dayanışma maçı düzenlendi. Bölgesel Ağ ülkelerinin yanı sıra İngiltere’den LGBT aktivistleri, Halil İbrahim Dinçdağ’ın yönettiği maçta yer aldılar.  
 
Bölgesel Ağ katılımcıları, İstanbul LGTT Dayanışma Derneği ve derneğin trans misafirhanesine destek olmak amacıyla Kaos GL tarafından 13 Mart 2013’te Roxanne ve 16 Mart’ta Kuir Bar’da düzenlenen dayanışma etkinliklerine katıldılar.