1. ENGLISH
Haberler > Kaos GL Dergisi 129. Sayısında Madun Olmayı Tartışıyor

Kaos GL Dergisi 129. Sayısında Madun Olmayı Tartışıyor

21 Mart 2013
Kaos GL Dergisinin “Ötekiler/Madunlar/Dışarıda Bırakılanlar” başlıklı Mart-Nisan 2013 sayısı kitabevlerinde yerini aldı. Spivak’ın “madun konuşabilir mi?” sorusuyla yola çıkan bu sayı, dışarıda bırakılanları farklı yönleriyle ele alan yazılardan oluşuyor. 
 
129. Sayıda Neler Var?
Dosya konumuz çerçevesinde Serhat Celâl Birdal, Cihan Ertan, Nazan Üstündağ, Mehmet Can, Tuma Çelik, Hatice Çevik ve Helin Şahin yazılarını okuyabilirsiniz. Canım Ailem, Hapishane, Eğitim, Spor ve Kütüphane gibi sürekli sayfalarımızın yanı sıra Fransa’daki evlilik eşitliği tartışmaları da bu sayının öne çıkan konularından. 129. sayıda ayrıca “Kayıp Şehir”in Duygu’su Ayta Sözeri’den Paris’teki “eşcinsel camii”nin kurucusu Ludovic Muhammed Zahed’e, farklı oluşlara dair söyleşiler bulacaksınız.
 
Bir Sonraki Dosya Konusu: Feminizm
Kaos GL Dergisinin bir sonraki dosya konusu ise “feminizm”. Feminizmin özneleri, iddiası, diğer hareketlerle kurduğu/kur(a)madığı bağlar ve daha pek çok konuyla ilgili sunmak istediğiniz katkıları editor@kaosgl.org adresine 4 Nisan’a kadar gönderebilirsiniz.
 
Abone Olmak İstiyorum
İki ayda bir yayınlanan ve 1 yıllık abonelik ücreti 25 Lira olan Kaos GL Dergisi’ne abone olmak isterseniz abone@kaogl.orgadresine e-posta gönderebilirsiniz.
 
Kaos GL Dergisini bulabileceğiniz şehirler ve adresler