1. ENGLISH
Haberler > Çanakkale’de Heteroseksizme Karşı Direniş Olanakları Konuşulacak

Çanakkale’de Heteroseksizme Karşı Direniş Olanakları Konuşulacak

20 Mayıs 2012
Çanakkale’de, Eğitim-Sen’in ev sahipliğinde, “Cinsiyetçiliğin Ayrımcılık Sahaları ve Direniş Olanakları” konuşulacak
 
1 Haziran Cuma günü, Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesisleri Nikah Salonunda yapılacak etkinlik, saat 17:30’da başlayacak.
 
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden (ÇOMÜ) Yrd. Doç. Dr. Özlem Duva’nın moderatörlüğünde yapılacak Buluşma’ya, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Selçuk Candansayar, İstanbul Üniversitesi’nden Dr. Özgün Akduran ile Kaos GL’den Ali Erol ve Remzi Altunpolat katılacaklar.
 
Buluşmada konuşulacak konular
 
Buluşmada Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Selçuk Candansayar,“Cinselliğin Tıbbileştirilmesi, Eşcinsellik ve Heteroseksizm” başlıklı bir sunum yapacak.
 
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Arş. Gör. Dr. Özgün Akduran’ın sunumu ise “Kapitalizm ve Ataerkillik Ekseninde Üç sektör: Hane-Devlet-Piyasa”başlığını taşıyor.
 
Kaos GL’den Remzi Altunpolat, “Bir Heteronormalleştirme Pratiği Olarak Eğitim”; Ali Erol ise“Heteroseksizm Kıskacında LGBT Bireyler”başlıklı sunumlarıyla etkinliğe katılacaklar.
 
Eğitim-Sen Çanakkale Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe Kaos GL ve Friedrich Ebert Vakfı destek veriyor.
 
Kaos GL Derneği, geçtiğimiz Mart ayında, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri ile bir araya gelmişti. 
 
İlgili haberler:
Göregenli; “Homofobi En Derin Ayrımcılıktır”
http://kaosgl.org/sayfa.php?id=10906
Çanakkale’de Homofobi Karşıtı Buluşma
http://kaosgl.org/sayfa.php?id=10846