1. ENGLISH
Haberler > Buluşma Sırası Eskişehir, Samsun ve Kars’ta

Buluşma Sırası Eskişehir, Samsun ve Kars’ta

14 Aralık 2011
Homofobi Karşıtı Buluşma’nın yerel ayakları Eskişehir, Samsun ve Kars programları ile devam ediyor. 
Buluşma bu yıl, Toplum Gönüllüleri’nin ev sahipliğinde ilk kez Kars’a da taşınıyor. Kars’taki program, 26 Mart Cumartesi günü, Namık Kemal Evi’nde gerçekleşecek. 

İki oturumlu Kars programında Kaos GL’den Ali Erol ile Kars Toplum Gönüllüleri’nden Hasan Çiçek yer alacak.“Eşcinselliğin Adlandırılışının ve Anlamlandırılışının Türkiye Seyri”nin anlatılacağı Kars Buluşma programın ilk bölümü saat 14:00’te başlayacak. Ardından ikinci bölümde yapılacak “Homofobi Kimin Meselesi?” forumu ile Kars Homofobi Karşıtı Buluşma programı tamamlanacak.  
 
Samsun’daki program ise bu yıl yine İğne Deliği Gençlik Merkezi’nde, 26 Mart Cumartesi günü yapılacak. Kaos GL’den Umut Güner, “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Ayrımcılığı” başlığı ile bir sunum yapacak ve ardından sıkça sorulan soruları cevaplayacak.

6. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın Eskişehir programı,MorEl Eskişehir LGBTT Oluşumu’nun 5. Yıldönümü kapsamında, 26-27 Mart trahilerinde iki gün sürecek çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek.
 
26 Mart cumartesi günü Eskişehir’de yapılacak “Homofobi Karşıtı Öğrenci Buluşması”nda Ankara, İzmir ve İstanbul’dan öğrenciler, öğrenci örgütlenmesi deneyimleri ile LGBT öğrenci sorunlarını tartışacaklar.
 
İlk kez Mayıs 2006’da gerçekleşen Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma, ayrımcılığa karşı mücadelede örülen ağların sonucunda,2009’da Ankara sınırlarını aştı. 

Buluşma’nın yerel ayakları Mart programında geçen hafta Mersin, Adana ve Trabzon etkinlikleri tamamlandı.
 
6. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma ve MorEl 5. Yıldönümü Eskişehir Etkinlikleri
 
26 Mart 2011 / Cumartesi 
 
“Homofobi Karşıtı Öğrenci Buluşması” MorEl Eskişehir&Kaos GL Etkinliği
Ankara’dan ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ayrıca İstanbul ve İzmir’den öğrenci örgütlenmelerinin deneyimleriyleLezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve Queer (LGBTQ) öğrenci sorunlarını konuşuyoruz, tartışıyoruz.
Buluşma yeri: Eğitim Hakları Derneği(EHD), Cumhuriye Mah. Dinçel Sok. Abacı İş Merkezi No: 12/8 Eskişehir (Eskişehir Kültür Merkezi karşısı)
Buluşma saati: 12:30 - 15:30 
 
“Serseri Mayınlar” Film Gösterimi&Sohbet  
Ferzan Özpetek’in son filmi "Serseri Mayınlar" filmini ilk önce izleyip ardından keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz.
Gösterim Yeri: Eğitim Hakları Derneği
Saat: 16:30 - 19:00
 
27 Mart 2011 / Pazar
 
“Queer (Kuyir) Atölye”
Son dönemde daha sık konuşulmaya ve tartışılmaya başlanan queer (kuir, kuyir) teori* hakkında Eskişehir’de ilk kez yapılacak atölyemize herkes davetlidir! 
*Queer teori ne olduğuyla değil neye karşı olduğuyla kendini ortaya koyar. “Normal”i, normalliği kuran normların kuruluş ve işleyiş yapısını sorgular. Cinsiyet, toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsel pratiklerle ilgili her tür etikete, dolayısıyla da kimlik ve cinselliğin üzerine kurulduğu “apaçık” her tür kategoriye karşı durur.
Etkinlik Yeri: Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), Deliklitaş Mah. Gürman Sok. No:16 Eskişehir (Hamamyolu’nda LC Waikiki Mağazası’nın yanından içeri sokağa girin ileride sağda Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu (ESYO)’nun bulunduğu binanın 2.katı)
Saat: 14:00 - 17:00  
 
“MorEl Yıldönümü Kokteyli”
MorEl Eskişehir LGBTT Oluşumu 5. yaşını tüm gönüllüleri ve dostlarıyla birlikte kutluyor!
Etkinlik yeri: Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)
Saat: 17:00 - 18:00
 
MorEl Eskişehir Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Transeksüel Oluşumu
E-posta: morel.eskisehir@gmail.com
Blog Sayfamız: http://moreleskisehir.blogspot.com
 
Kaos GL Derneği
E-posta: bilgi@kaosgldernegi.org
Web: www.kaosgl.org
 
Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’yı, 17 Mayıs Homofobi Karşıtı Gün vesilesiyle 6 yıldır organize eden Kaos GL, 90’lı yılların başından beri ayrımcılığa karşı LGBT bireylerin insan haklarının geliştirilmesi yönünde sosyal, kültürel ve akademik alanlarda etkinlikler düzenliyor.
 
Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma, Mart, Nisan ve Mayıs ayları boyunca toplam 18 şehirde homofobi karşıtları ile buluşacak. 14 Mart günü yerel ayaklar ile başlayan Buluşma, 22 Mayıs günü Ankara’daki Homofobi Karşıtı Yürüyüş ile sona erecek.
 
İlgili Bağlantı:
6. Homofobi Karşıtı Buluşma Yerel Ayakları ile Başlıyor
http://www.antihomofobi.org/arsiv/2011_6_bulusma_yerel_ayaklari.htm