1. ENGLISH
Haberler > Kaos GL Derneği Üyeliğe Çağrıyor!

Kaos GL Derneği Üyeliğe Çağrıyor!

13 Aralık 2011
Kaos GL Derneği, Homofobiye, Transfobiye ve Nefrete karşı mücadele etmek ve birlikte yürümek isteyenleri davet ettiği, 20 Eylül’den 15 Temmuz’a kadar sürdüreceği üyelik kampanyasını başlattı.
 
Kaos GL Dergisinin ilk sayısının yayınlandığı 20 Eylül’den başlayacak dernek üyeliği kampanyası, Kaos GL Derneğinin resmen kurulduğu 15 Temmuz tarihine kadar devam edecek.
 
Homofobi ve transfobi karşıtı örgütlenmeleri ve yerel LGBT örgütleri destekleyen Kaos GL, üyelik kampanyasıyla kendisi için de destek ve dayanışma bekliyor.
 
“Bu toplumda sadece heteroseksüeller yaşamıyor, biz de varız”
 
Homofobi ve transfobi karşıtlarını üye olmaya çağıran Kaos GL, 15 Temmuz 2005 tarihinde, “Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği” adıyla resmen dernekleşti.
 
“Bu toplumda sadece heteroseksüeller yaşamıyor, biz de varız” diyerek 1994’te şanlayan Kaos GL, mücadele sürecinde dernekleşen ilk LGBT örgütü oldu.
 
Dernekten yapılan açıklama şöyle:
 
"Kaos GL Derneği’ne üye ol!
 
Lezbiyen, gey, biseksüel ve transların özgürlükçü değerleri benimsemeleri, LGBT varoluşlarını gerçekleştirerek kendilerini yetiştirmeleri için çalışan Kaos GL Derneği seni çağırıyor!
 
LGBT haklarının kazanılması, korunması ve geliştirilmesi; LGBT bireylerin sosyal, kültürel ve ekonomik hakları alanında çalışmaların yaygınlaştırılması ve yönlendirilmesi için Kaos GL Derneği’ne üye ol!
 
LGBT varoluşu suç, hastalık, ahlaksızlık, iffetsizlik, muzır vb. şekillerde tanımlayan ve gösteren cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı çalışmalar yapmak ve birlikte mücadele etmek için Kaos GL’ye üye ol!
 
Eşcinsellerin Kurtuluşu Heteroseksüelleri de Özgürleştirecektir!
Ne Hastalık Ne Günah! Homofobi ve Transfobiye Son!"
 
Kaos GL Derneğine üye olmak için iletişim: bilgi@kaosgldernegi.org